مجموعه کیمیا شهبال شما را به خرید بهترین محصولات خوراک دام و طیور دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

دان مرغ گوشتی درجه یک در اردبیل

آنچه در این مقاله می خوانید...

اهمیت وجود مواد ویتامینی در دان مرغیمقایسه ترکیبات دان مرغ گوشتی و مرغ تخمگذارمیزان مصرف دان مرغ گوشتی در مرغداری هامشاوره خرید دان مرغ گوشتی درجه یک

یکی از مهم ترین نیازهای مرغ داری ها تهیه دان مرغ گوشتی یا تخمگذار است که باید سعی کنند بهترین نوع دان را که بتواند تمام ویتامین ها و مواد معدنی لازم را به مرغ برساند، خریداری کنند. دان مرغ در سراسر کشور و در تمام شهرها با کیفیت های مختلف تولید می شود و اردبیل نیز یکی از شهرهایی است که دان مرغ اردبیل را می توان با کیفیت درجه یک و مرغوب در آن تهیه کرد.دان مرغ گوشتی درجه یک در اردبیل

اهمیت وجود مواد ویتامینی در دان مرغی

اهمیت وجود مواد ویتامینی در دان مرغیبرای دست یابی به بهترین عملکرد در مرغداری ها، مصرف دان مرغ کامل الزامی است و در واقع به آن جیره بالانس گفته می شود، یعنی باید انواع ویتامین های لازم و مواد معدنی در دان و غذای مرغ وجود داشته باشد.
یکی از مشکلات اساسی در مرغداری ها، کمبود ویتامین دان مرغ است که باعث کمبود ویتامین در طیور و کاهش عملکرد آنها می شود.
بدن طیور به انواع ویتامین های محلول در آب و چربی احتیاج دارد که کمبود هر کدام از آنها علائمی را در مرغ ایجاد می کند.
به عنوان مثال کمبود ویتامین آ که یکی از ویتامین های محلول در چربی است باعث ضعف و لاغری، کاهش تولید تخم مرغ در مرغ های تخم گذار و متوقف شدن رشد آنها می شود.
کاهش ویتامین های گروه ب باعث مرگ و میر، کاهش اشتها و کاهش رشد می شود و یا کمبود کلسیم باعث نرمی استخوان و جوجه آوری ضعیف می شود.
مقدار ویتامین هایی که بدن یک مرغ احتیاج دارد کم است ولی برای رشد بهتر و جلوگیری از بیماری های مختلف هر کدام از انواع ویتامین ها باید در دان و غذای مرغ وجود داشته باشد، چون کمبود چند ویتامین در مرغ می تواند باعث ایجاد بیماری و سندروم های مختلف در مرغ شود.
هر کدام از مواد معدنی که در دان مرغ وجود دارد، برای رشد و جلوگیری از انواع بیماری ها لازم است و  هیچکدام به تنهایی نیاز بدن طیور را به صورت کامل تامین نمی کند.

مقایسه ترکیبات دان مرغ گوشتی و مرغ تخمگذار

کیفیت دان مرغ و مشخص کردن نوع جیره مرغ یکی از کارهایی است که توسط متخصصین این حوزه انجام می شود و با توجه به نوع طیور، سن، دوره رشد و وزن کشتار طیور مشخص و فرموله می شود.
مثلا در مرغ های گوشتی جیره و دان آن با توجه به دوره رشد مرغ و احتیاجات بدن مرغ متغییر است یعنی در تمام دوره رشد مرغ گوشتی، غذای آن یکسان نیست و با توجه به وزن مرغ، غذای آن تغییر می کند.
در غذای مرغ های گوشتی، پروتئین و انرژی دو عنصر مهم و اصلی به شمار می آیند که باید در تمام طول دوره در غذای مرغ با مقدارهای متفاوت وجود داشته باشد.
مثلا در ابتدای دوره که مرغ رشد سریعتری دارد میزان پروتئین در غذای آن باید بیشتر باشد در حالی که در پایان دوره از میزان پروتئین کم شده و مقدار انرژی موجود در دان مرغ افزایش پیدا می کند.
جیره و دان مرغ تخمگذار نیز مانند مرغ گوشتی در طول دوره رشد و پرورش آن متغییر است  و به عوامل مختلفی مانند سن مرغ، شرایط دمایی، وزن بدن و تراکم و تعداد مرغ در مکان موردنظر بستگی دارد.
انواع ویتامین ها و مواد معدنی باید در غذای مرغ تخمگذار به صورت مشخص شده وجود داشته باشد و دو عنصر مهم و اصلی نیز که پروتئین و انرژی هستند در غذای مرغ تخمگذار با توجه به دوره رشد و تخمگذاری آن تغییر می کند.
در دورانی که مرغ تخمگذار باید رشد لازم را داشته باشد مقدار پروتئین را در غذا و جیره آن افزایش می دهند و در دوره ای که انرژی لازم است نیز باید بتوانند مقدار انرژی را در ترکیبات غذایی آن کنترل کنند.

میزان مصرف دان مرغ گوشتی در مرغداری ها

میزان مصرف دان مرغ گوشتی در مرغداری هامیزان مصرف دان مرغی در مرغداری ها با توجه به نوع طیور که گوشتی باشد و یا تخمگذار و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت است.
مهم ترین اصل در پرورش مرغ های گوشتی، کیفیت غذا و دان این مرغ ها است که تاثیر مستقیمی بر وزن و کیفیت گوشت آن دارد به همین دلیل برای مشخص کردن نوع و میزان غذای مرغ های گوشتی همه ی موارد را در نظر می گیرند که از جمله آنها می توان به موارد  زیر اشاره کرد.
عوامل فیزیولوژیکی یکی از اصلی ترین مواردی است که بر نوع و میزان تغذیه مرغ گوشتی تایر گذار است.
مرغ گوشتی در روزهای آغازین رشد خود به غذای بیشتری احتیاج دارد تا بتواند به وزن موردنظر برسد ولی جوجه چون وزن کمتری نسبت به مرغ دارد، میزان مصرف غذای آن کم ولی در مدت زمان های نزدیک به هم است.
عوامل محیطی نیز یکی از مواردی است که روی میزان و حجم غذای مرغ گوشتی تاثیر گذار است. در ابتدای دوره رشد، دمای محیط باید متعادل باشد تا مرغ بتواند به صورت طبیعی تغذیه و رشد کند و به همین دلیل در ابتدای دوره برای تعادل دمای بدن جوجه ها، دمای محیط را افزایش می دهند و سپس به مرور و تا رسیدن به پایان دوره آن را کاهش می دهند.
میزان نور سالن و تهویه آن نیز از عواملی است که اگر به درستی انجام نشود بر تغذیه طیور تاثیر خواهد گذاشت و نتیجه آن هم تلفات و ضرر مرکز پرورش مرغ است.

مشاوره خرید دان مرغ گوشتی درجه یک

اگرچه جیره و دان مرغ یکی از مهم ترین اصول در پرورش مرغ و انواع طیور است، ولی دان مرغ علاوه بر کیفیت و مرغوبیتی که دارد باید از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه باشد.
خریداران دان مرغ باید در هنگام دان مرغ تمام موارد مانند نوع پرورش مرغ، سن، دوره پرورش، وزن مرغ و بسیاری از موارد دیگر را در نظر داشته باشند تا بتوانند تمام نیازهای لازم را تامین کرده و بهترین نتیجه را به دست بیاورند.
دان مرغ گوشتی نیز از اهمیت بالاتری نسبت به گونه های دیگر برخوردار است چون کیفیت و حجم غذای آن مستقیما بر نتیجه کار تاثیر گذار است و دان مرغ گوشتی با توجه به دوره رشد مرغ که در چه مرحله ای از رشد قرار دارد، مشخص می شود.
مقدار ویتامین و مواد معدنی موجود در دان مرغ گوشتی با توجه به اول و یا آخر بودن دوره رشد متفاوت است به عنوان مثال میزان پروتئین، انرژی و سایر ویتامین ها و مواد معدنی در ابتدای دوره باید بیشتر باشد چون میزان رشد و متابولیسم بدن مرغ در این دوره بیشتر است.

مجید شهبازی

<p style="text-align: center">برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.</p>
<p class="btn" style="text-align: center"><a href="/consulting/">مشاوره و فروش</a></p>

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: کیمیا شهبال

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09123854617

phone icon شماره تماس: 02177389410

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: kimiashahbal97@gmail.com

مجموعه کیمیا شهبال شما را به خرید بهترین محصولات خوراک دام و طیور دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید